You are currently viewing Zastosowanie czata w turystyce i branży hotelarskiej

Zastosowanie czata w turystyce i branży hotelarskiej

  • Post author:
  • Post category:Branże

Szeroka możliwość konfiguracji narzędzia LiveChat sprawia, że czat może być aktualnie wykorzystywany w każdej branży. Stanowi on pierwszą formę kontaktu z klientem, znacznie wygodniejszą i szybszą niż e-mail czy telefon. Świetnie sprawdzi się również w branży hotelarskiej, gdzie można go wykorzystać nie tylko jako narzędzie zwiększające sprzedaż, ale również do wielu innych celów.

Zastosowanie dla czatu

Jednym z najciekawszych zastosowań czatu dla hotelarstwa jest możliwość dokonywania na nim rezerwacji pokoi a także pomoc w dostosowaniu oferty. Konsultant na czacie może również przeprowadzać klienta przez proces rezerwacji na stronie hotelu – wszystko zależy od tego, czy dany obiekt ma taką możliwość. Dzięki rozmowie na czacie konsultant może zaproponować klientowi pokój, który w całkowicie spełni jego wymagania. Być może klienta interesuje pokój z widokiem na miasto i chciałby pokój na wyższym piętrze, a może chce się wybrać do hotelu ze swoim psem, a nie wie czy obiekt jest przyjazny zwierzętom? Takich informacji może udzielić na bieżąco konsultant, wypytując o wszystkie preferencje – dzięki temu klient dostanie tylko taką ofertę, jaka go interesuje i jest zdecydowanie większa szansa, że z niej skorzysta.

Możliwość dokonywania rezerwacji przez czat to również bardzo dobre rozwiązanie – zdarzają się klienci, którzy z różnych powodów nie lubią rozmów telefonicznych. A wymiana maili trwa zwykle dłuższy czas. Wtedy do gry wchodzi czat – zapewnia szybką i ciągłą komunikację bez konieczności rozmowy telefonicznej.

Pomoc dla klienta

Doświadczony konsultant obsługujący czat to duża pomoc dla potencjalnego klienta. Często klienci nie radzą sobie z poruszaniem się po stronie lub chcą uzyskać informacje jakich na stronie nie ma lub po prostu nie potrafią ich znaleźć. Wtedy konsultant może sprawnie ich udzielić odpowiedzi oraz rozwiać wszelkie obawy klienta. Ważne jest również umiejętne przedstawienie oferty cenowej oraz usługowej hotelu, tak, aby klient wiedział, że dostaje wszystko co najlepsze w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Informuj na bieżąco

Czat jest również świetnym nośnikiem, jeżeli organizujemy w hotelu jakieś specjalne akcje czy promocje. Po odpowiedniej konfiguracji narzędzia, klientowi będzie wyświetlało się spersonalizowane zaproszenie do rozmowy, informujące o aktualnej akcji promocyjnej. Zainteresowany klient nawiązuje wtedy rozmowę z konsultantem, który po rozmowie może sfinalizować rezerwację.

Pokaż swoją jakość

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele hoteli w zbliżonej lokalizacji i bardzo podobnym standardzie. Walkę o klienta wygrywa ten, który szybciej do niego dotrze, przedstawi ofertę, zachęci i dopilnuje, aby klient był zainteresowany ich ofertą. I właśnie w takim przypadku narzędzie czat będzie najlepszym rozwiązaniem. Odpowiednia konfiguracja i obsadzenie na stanowisku doradcy osoby z doświadczeniem gwarantują nie tylko wzrost zainteresowania potencjalnych klientów, ale i większą liczbę rezerwacji, które wcześniej z różnych powodów nie dochodziły do skutku.

Udowodnij, że Twój hotel oferuje najlepsze usługi, pokazując to już w pierwszej chwili, kiedy pojawią się na firmowej stronie. Doświadczony zespół doradców niewątpliwie zapewni wysoką jakość rozmów, a dostępność w szerokim zakresie godzinowym na pewno wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy w oczach klientów.

.BespokeChat