You are currently viewing Kontakt sprzedażowy od ponad połowy rozmówców. Case study marki Spravia.

Kontakt sprzedażowy od ponad połowy rozmówców. Case study marki Spravia.

Statystyki pokazują jednoznacznie – wdrożenie czata na stronie dewelopera przynosi jedne z najlepszych rezultatów na rynku. Profesjonalnie poprowadzone i komplementarne działania marketingowe oraz te z zakresu obsługi klienta pozwalają osiągnąć aż 58% konwersji na pełny, wartościowy lead sprzedażowy. Tak właśnie było w przypadku Spravii, czyli spółki działającej do niedawna pod nazwą Budimex Nieruchomości.

Równo rok po wprowadzeniu czata na stronie dewelopera przedstawiamy efekty naszych wspólnych działań. W artykule poznacie zarówno konkretne liczby, jak i opinię eksperta – Mariusza Rysicza – kierownika działu marketingu Spravii.

.BespokeChat i Spravia - liczby

średnia konwersja z czata na lead w branży deweloperskiej w 2021 (aktualizacja I.2022)
0 %
odsetek rozmówców na stronie inwestycji Spravia, którzy pozostawili dane kontaktowe
0 %

Skuteczna strategia

Jak widać powyżej, w branży deweloperskiej niemal co trzeci rozmówca zostawia swój kontakt konsultantom. To bardzo dobry wynik i już samo wdrożenie czata na stronie przynosi oczekiwane rezultaty. Jednocześnie, jak pokazuje przykład naszego partnera, możliwe jest uzyskanie niemal dwa razy większej liczby kontaktów do osób bezpośrednio zainteresowanych kupnem. Klucz do sukcesu? Sprawna współpraca, elastyczność i zaangażowanie. Podczas roku wspólnych działań wypracowaliśmy zarówno innowacyjne podejście do generowania leadów, jak i skuteczne procedury przekazywania klientów do obsługi czata. Czym zajęły się obie strony? Tym, co potrafią najlepiej.

Zadania zespołu .BespokeChat:

  • proaktywne angażowanie gości na stronach inwestycji w rozmowy sprzedażowe,
  • odpowiadanie na pytania klientów,
  • zachęta do pozostawienia kontaktu,
  • przekazanie danych o potencjalnym kliencie w formie konkretnych, sprofilowanych leadów,
  • zaawansowana integracja z narzędziami analitycznymi.

Zadania zespołu marketingu Spravii:

  • tworzenie grafik reklamowych, kontentu,
  • kierowanie ruchu z kampanii marketingowych na strony poszczególnych inwestycji,
  • targetowanie reklam i odbiorców komunikacji,
  • monitoring kampanii w kanałach Google i Facebook po integracji z .BespokeChat.

Obsługiwane inwestycje:

Mariusz Rysicz Spravia
Mariusz Rysicz,
szef marketingu Spravii

Okiem partnera

Zapytaliśmy osobę bezpośrednio odpowiedzialną za wyniki marketingowe o to, jak ocenia naszą współpracę i które jej aspekty okazały się najważniejsze dla sukcesu projektu.

Zacznijmy od początku. Skąd pomysł na czat na stronie?

Sposób komunikacji z klientami zmienia się dynamicznie, a wszystkie badania pokazują, że dziś liczy się czas odpowiedzi i łatwość nawiązania kontaktu. W Spravii zawsze jesteśmy na bieżąco z rozwiązaniami technologicznymi i tym razem także nie chcieliśmy pominąć tak ważnego kanału dotarcia. Cele postawione przed konsultantami .BespokeChat były dwa: profesjonalna obsługa klienta zapewniająca jego maksymalną satysfakcję oraz zbieranie kontaktów do osób zainteresowanych konkretną inwestycją. W trakcie współpracy okazało się, że ten drugi aspekt przynosi wyniki, które przekroczyły nasze oczekiwania, więc jeszcze bardziej zintensyfikowaliśmy działania.

Na czym polega komplementarność działań marketingu Spravii i obsługi klienta .BespokeChat?

Od początku byliśmy pewni, że wiemy, co robić, by skutecznie generować ruch na stronach naszych inwestycji. Jesteśmy w stanie zarządzać własnymi zasobami tak, by trafiały tam osoby żywo zainteresowane kupnem mieszkania. Aspekt, którego nam brakowało, to proaktywny kontakt bezpośredni i skuteczne pozyskanie od tych osób danych potrzebnych do dalszego kontaktu – do tej pory na stronach mieliśmy formularze i tzw. okienko “call-back”, zachęcające do zamówienia rozmowy z doradcą.

Czy miał Pan obawy przed wdrożeniem czata?

Tak. Z doświadczenia wiem, że nie każde innowacyjne rozwiązania czy nowe technologie sprawdzają się w branży deweloperskiej, ale tak jak w każdym projekcie, trzeba było wziąć pod uwagę ryzyko. Z mojej perspektywy dotyczyło ono głównie zewnętrznych konsultantów. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, bo przez rok współpracy nasz dział handlowy nie przedstawił ani jednego zastrzeżenia do informacji udzielanych przez zespół konsultantów .BespokeChat. Po kilku miesiącach utrzymywania wysokiej jakości oraz efektywności potwierdzonej liczbami, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą współpracę. Zaczynaliśmy od inwestycji warszawskich – dziś przekazujemy obsługę klienta w ręce .BespokeChat od razu przy starcie sprzedaży każdego nowego osiedla.

Wspomniał Pan o liczbach - które z punktu widzenia marketingowca okazały się najważniejsze?

Mierzymy wszystko, co się da i wybieramy z tego to, co nas interesuje – takie trochę spaczenie zawodowe. Właśnie dlatego bardzo istotna była dla mnie szyta na miarę integracja statystyk w panelu .BespokeChat z naszymi narzędziami analitycznymi. W przypadku obsługi klienta przez stronę najbardziej zwracamy uwagę na współczynnik rozmów zamkniętych pozyskaniem kontaktu i późniejszą konwersję tego leada na sprzedaż. Wynik na poziomie 58% uważam za niezwykle satysfakcjonujący, zwłaszcza w porównaniu z resztą rynku. Oczywiście mierzymy też ROI – różnicę wzrostu wolumenu sprzedaży i kosztu obsługi przez .BespokeChat. Jest on na tyle korzystny, że śmiało możemy mówić o naszej współpracy jako rozwiązaniu win-win. Co więcej, z przyjemnością będziemy ją kontynuowali przy kolejnych inwestycjach.

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT