You are currently viewing Wykorzystanie czata w branży deweloperskiej

Wykorzystanie czata w branży deweloperskiej

  • Post author:
  • Post category:Branże

Popularność narzędzia do czatowania oraz jego szerokie możliwości sprawiają, że staje się ono coraz chętniej wykorzystywane w różnego rodzaju branżach. Odpowiednio skonfigurowany i prowadzony czat pozwala na większe zaangażowanie potencjalnych klientów, którzy znaleźli się na naszej stronie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie narzędzia czat na stronie dewelopera nieruchomości. Konsultant na czacie może tam bowiem generować leady sprzedażowe pochodzące od potencjalnych klientów zainteresowanych ofertą tej konkretnej firmy.

Gotowe bazy

Większość deweloperów stawia na gotowe bazy klientów. Nie jest to jednak do końca dobre rozwiązanie. Dlaczego? Po pierwsze taka baza może mieć słabą konwersję – po kontakcie z klientami może okazać się, że w większość przypadków nie są już oni zainteresowani. Nie znając preferencji klienta nie zawsze trafimy do niego z odpowiednią ofertą. Czynnikami mającymi tutaj wielkie znaczenie są między innymi: nieodpowiadająca klientom lokalizacja, metraż czy układ mieszkań.

Doradztwo na czacie

A gdyby tak mieć dostęp do danych kontaktowych klientów, którzy interesują się stricte naszą ofertą? Tutaj z pomocą przychodzi właśnie czat. Działające proaktywnie narzędzie LiveChat wysyła zaproszenia do rozmowy potencjalnym klientom, którzy znajdują się na naszej stronie internetowej. Następnie, odpowiednio przeszkolony konsultant nawiązuje z klientem rozmowę, podczas której dokładnie bada jego potrzeby oraz oczekiwania. Może wtedy od razu jasno określić czy w ofercie danego dewelopera znajdzie się mieszkanie, które mogłoby sprostać oczekiwaniom tego klienta. Należy mieć na uwadze, że branża mieszkaniowa jest dość specyficzna i chociaż na nieruchomości zawsze znajdzie się zapotrzebowanie, to jednak klienci często mają określone oczekiwania co do swojego wymarzonego mieszkania. Tutaj ważna jest więc rola konsultanta, który jest w stanie wśród setek mieszkań w ofercie, wskazać klientowi to idealnie dopasowane do jego wizji.

Proaktywne zastosowanie czata

Po wnikliwej rozmowie z klientem jest w stanie wskazać mieszkanie z odpowiednim metrażem, układem czy lokalizacją. Klient sam często czuje się zagubiony na stronie dewelopera, zwłaszcza gdy jest ona rozbudowana i obejmuje wiele różnych inwestycji oraz lokalizacji. Nie zawsze też klient ma określone wymagania co do mieszkania, a najważniejszy dla niego jest termin oddania czy cena. Tutaj również konsultant może takiego klienta zaciekawić, przedstawiając mu przykładowe propozycje mieszkań. Ważne jest, aby klienta zainteresować i zatrzymać, zanim uda się na poszukiwania do konkurencji.

Generowanie leadów

Podczas rozmowy na czacie konsultant poza badaniem potrzeb klienta, może także wygenerować wartościowy lead sprzedażowy. Zawiera on szczegółowe dane kontaktowe do klienta oraz opis jego preferencji dotyczących nieruchomości. Dzięki temu, podczas kontaktu zwrotnego, biuro sprzedaży może przedstawić już konkretną ofertę. Takie leady warto zawsze wykorzystywać jak najszybciej, kiedy zainteresowanie klienta jest nadal wysokie i pamięta on o tym, że pozostawił swoje dane na czacie. Klienci, którzy pozostawili namiary na siebie w ten sposób, chętniej czekają na ofertę, ponieważ otrzymują potwierdzenie od konsultanta, że na pewno oczekiwana oferta zostanie przygotowana. Często wstrzymują się również z dalszymi poszukiwaniami. Klienci bardzo często pozostawiają również informację o swoich możliwościach finansowych. Mając taką informację możemy przedstawić oferty, które będą dla klienta korzystne i konkurencyjne cenowo.

Czat czy formularz?

Wiele stron posiada formularze kontaktowe, które klient może wypełnić, aby uzyskać zwrotną informację. Jest to bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że czat obsługuje konsultant, który w przypadku kiedy klient nie pozostawia pełnych danych, jest w stanie o nie dopytać. Przy formularzu nie ma takiej możliwości. Oczywiście możemy zaprogramować formularz tak, aby nie wysyłał się przed podaniem kompletu danych, jednak takie formularze bardzo szybko do siebie zniechęcają i na pewno duży odsetek klientów po prostu zrezygnuje z kontaktu.

Jak widać narzędzie czatu świetnie sprawdzi się także w branży deweloperskiej. Szerokie zastosowanie oraz możliwości konfiguracyjne sprawiają, że narzędzie to zdecydowanie może ułatwić sprzedaż oraz pozyskiwanie danych od klientów. Warto jednak pamiętać, że samo narzędzie nigdy całkowicie nie spełni stawianych przed nim oczekiwań jeżeli nie będzie obsługiwane przez odpowiednią osobę. Konsultanci z doświadczeniem w generowaniu leadów to inwestycja, która szybko się zwróci. Warto postawić więc na doświadczony zespół sprzedażowy zajmujący się obsługą czatu na stronach.

.BespokeChat