You are currently viewing Jak wykorzystać czata w kancelariach prawnych?

Jak wykorzystać czata w kancelariach prawnych?

  • Post author:
  • Post category:Branże

Popularność czatu jako formy komunikacji nabiera wciąż na sile. Nic więc dziwnego, że w kolejnych branżach dostrzega się w nim sposób nie tylko na komunikację z klientami, ale również na pewną formę promocji i wsparcia działań marketingowych firmy. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie czatu na stronach kancelarii prawnych.

Warto zacząć od tego, że adwokaci i kancelarie prawne nie mogą się wprost reklamować. Zasady etyki zawodowej zabraniają pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością zawodu, korzystania z usług pośredników, narzucanie swoich usług, jak i przyciąganie klientów w sposób niestosowny lub natarczywy. Konkurencja na rynku jest tak duża, że wygrywa ten kto pierwszy dotrze do klienta i odpowie na jego potrzeby oraz oczekiwania. I właśnie tutaj świetnie sprawdzi się narzędzie jakim jest czat. Dlaczego? Zacznijmy od początku.

Klient, który przegląda stronę i jest zainteresowany skorzystaniem z oferty danej kancelarii zwykle skontaktuje się telefonicznie, wyśle maila lub będzie korzystał z formularza kontaktowego. Te wszystkie elementy mają za zadanie ułatwić mu kontakt, ale czy tak rzeczywiście jest? Telefon jest dostępny jedynie w godzinach pracy kancelarii, a kontakt mailowy zwykle zajmuje dłuższą chwilę w kwestii oczekiwania na odpowiedź i kontakt zwrotny, zwłaszcza jeżeli klient wyśle maila w trakcie weekendu. Najszybszym rozwiązaniem jest więc czat online, działający w szerokim zakresie dni i godzin, który pozwala na prowadzenie rozmów z osobami na naszej stronie internetowej w czasie rzeczywistym.

Konsultant na czacie ma możliwość zaproszenia do rozmowy osoby, które aktualnie przebywają na stronie kancelarii, czyli w jakiś sposób są zainteresowane jej ofertą. Podczas takiej rozmowy można uzyskać od klienta informacje jakiej pomocy/usługi dokładnie potrzebuje oraz przedstawić mu w sposób informacyjny ofertę danej kancelarii. Następnie jeżeli zakres usług spełnia wymagania klienta można go umówić na rozmowę lub spotkanie z odpowiednią osobą reprezentującą kancelarię, gdzie zostaną mu przedstawione szczegóły. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj czas. Dzięki szybkiej reakcji konsultanta na czacie potencjalny klient od razu odczuwa zainteresowanie ze strony firmy i nawiązuje więź, a dzięki temu mniej chętnie skorzysta z ewentualnej oferty konkurencji.

Narzędzie czat dzięki jego elastyczności można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. W przypadku kancelarii prawnych sprawdzi się nie tylko jako środek komunikacji, ale również jako “generator gorących leadów”. Kiedy klient potrzebuje pomocy prawnej w jakiejś określonej sytuacji doświadczony konsultant od razu może zareagować i zaproponować kontakt zwrotny z ofertą odpowiadającą potrzebom klienta. Dzięki szybkiej reakcji pracowników kancelarii, klient od razu otrzymuje kontakt zwrotny odpowiadający jego potrzebom. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kontaktowanie się z klientem, o którym nic nie wiadomo, a który finalnie może z oferty nie skorzystać, ponieważ nie będzie ona odpowiadała jego potrzebom.

Aby funkcjonalność czatu została odpowiednio wykorzystana powinien być on dostępny poza standardowymi godzinami pracy kancelarii, a także w weekendy. Klienci często szukają informacji w swoim czasie wolnym, który zwykle pokrywa się z czasem wolnym danej firmy. Należy więc wyjść im naprzeciw i zapewnić kontakt w tak szerokich ramach czasowych jak to tylko możliwe. Dzięki temu mamy pewność, że potencjalnie zainteresowany klient trafi na osobę, z którą będzie mógł od razu porozmawiać i przedstawić jej swoje oczekiwania. Tylko dzięki temu potencjał narzędzia czat zostanie w pełni wykorzystany.

.BespokeChat