You are currently viewing Polska vs. reszta świata. Poznaj efektywność obsługi .BespokeChat!

Polska vs. reszta świata. Poznaj efektywność obsługi .BespokeChat!

Jak co roku LiveChat opublikował globalny raport na temat obsługi klienta w kanałach tekstowych. Podsumowujemy najważniejsze dane i sprawdzamy, jak wypadamy na tle konkurencji. Mamy się czym pochwalić!

2021 Customer Service Report to interaktywne zestawienie najważniejszych danych na temat jakości obsługi klienta przez czat. Stanowi wypadkową informacji z blisko 26 tysięcy firm, reprezentujących 30 branż ze 150 krajów, w których obsłużono ponad 709 milionów czatów. Ich dokładna analiza pozwala nie tylko prześledzić globalne trendy, ale też porównać swoje działania na tle konkurencji.

Świat ucieka. Dogoń go z nami!

Czas to pieniądz, dlatego zacznijmy od jednej z najważniejszych informacji. Podjęcie zapytania klienta na czacie zajmuje w Polsce o ponad połowę dłużej, niż wynosi średnia światowa, a firmy na naszym rynku dostępne są dla klientów statystycznie o 5 godzin na dobę krócej! To prawdziwa przepaść, którą w .BespokeChat przeskakujemy bez problemu. Dostrzegamy, że dzisiejsi klienci realizują swoje potrzeby zakupowe poza standardowymi godzinami otwarcia firm oraz w weekendy. Dlatego nasi konsultanci dostępni są na stronach partnerów wtedy, gdy życzą sobie tego konsumenci.

Więcej, szybciej… ale czy lepiej?

Globalne porównanie 2021 z rokiem ubiegłym pokazuje ogromny potencjał komunikacji pisemnej i wzrost zainteresowania czatami, które na stronach i w aplikacjach firm wyrastają jak grzyby po deszczu.
Wyzwaniem okazuje się utrzymanie wysokiego zadowolenia klientów, które nieznacznie spada. Może być to efekt popularności niedoskonałych jeszcze czatbotów, dla których średni wskaźnik zadowolenia jest aż o 10 punktów procentowych niższy, niż dla rozmów z żywym człowiekiem. Dzięki autorskiemu systemowi szkoleń i nadzoru nad jakością rozmów, w .BespokeChat utrzymujemy tę kluczową metrykę na wspomnianym poziomie aż 96%.

Sprzedajesz auta lub nieruchomości? Czaty są dla Ciebie!

Dokładny przegląd branż pokazuje, że istnieją takie, które są wręcz stworzone do obsługi tekstowej. Tu posłużymy się już tylko naszymi danymi, które poprawiamy z roku na rok. W 2021 niemal połowa rozmów w branży motoryzacyjnej i co trzecia w dziedzinie nieruchomości kończyły się pozostawieniem przez klientów danych kontaktowych naszym konsultantom.
Powyższe to tylko część danych, zarówno z raportu 2021 Customer Service Report, jak i naszych wyników, które znacznie przekraczają średnią w Polsce i na świecie. To efekt wieloletniego doświadczenia w trakcie którego wypracowaliśmy unikalny model obsługi klienta, przekazując mu wiedzę udostępnioną przez naszych partnerów. W .BespokeChat zapewniamy skuteczną obsługę czata 7 dni w tygodniu, 8:00- 23:00. Pokrywamy swoją obsługą każdą godzinę, w której na stronie może pojawić się klient, niezależnie od godzin pracy obsługiwanej firmy.

Zainteresowany/a?

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT