You are currently viewing Kontakt z deweloperem w dobie pandemii [badanie]

Kontakt z deweloperem w dobie pandemii [badanie]

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat znacznie zmieniły się standardy obsługi klienta, skupionej dziś w dużej mierze na kontakcie zdalnym. Zapytaliśmy Polaków kupujących mieszkania o to, co jest dla nich najważniejsze w kontakcie z deweloperem.

Nowy rok, nowe wyzwania

Badanie “Kontakt z deweloperem w dobie pandemii” odbyło się na przełomie 2021 i 2022 roku. Pomimo że respondenci odpowiadali w nim głównie na pytania dotyczące obsługi klienta, kontekst czasowy jest z punktu widzenia branży nieprzypadkowy. W dobie kryzysu i rosnących stóp procentowych, skupienie na potrzebach klientów może okazać się jeszcze bardziej istotne, niż do tej pory. Warto więc zwrócić uwagę na dane, które te potrzeby obrazują – niemal dwie trzecie (65%) respondentów przyznało, że w związku z COVID-19 odpowiednie mieszkanie jest dla nich ważniejsze, niż dotychczas. To jedna z informacji, która może okazać się istotna, na przykład podczas planowania komunikacji marketingowej.

Obsługa klienta jeszcze ważniejsza, niż zwykle

Analizując odpowiedzi dotyczące bezpośrednio sposobu, w jaki klienci chcieliby być obsługiwani, trudno oprzeć się wrażeniu, że w 2022 roku właśnie ten aspekt może przeważyć na trasie wyścigu z konkurencją. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że rosnące koszty materiałów i transportu sprawią, iż większość graczy nie pozwoli sobie na agresywną konkurencję cenową. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że przy podobnie atrakcyjnych cenach, lokalizacji i wyglądzie mieszkania, to właśnie sprawny kontakt z deweloperem przeważy szalę zwycięstwa na korzyść jednego lub drugiego konkurenta. Z podobnym stwierdzeniem zgodziło się aż 78% potencjalnych klientów.

Jeśli dwaj deweloperzy oferują mieszkania/ domy, które uważasz za równoważnie ciekawe oferty to oferowany poziom OBSŁUGI KLIENTA wpłynie na Twoją ostateczną decyzję

Rozmowa z botem? Nie, dziękuję!

Kluczowe dziś może okazać się zrozumienie tego, w jaki sposób klienci chcą kontaktować się z deweloperem. Ponad połowa z nich preferuje kanały zdalne. Wśród form kontaktu poza godzinami pracy wygrywa e-mail lub formularz kontaktowy. Co ciekawe, w przypadku czatu na stronie, ponad trzykrotnie więcej klientów zadeklarowało chęć rozmowy z żywym człowiekiem, niż obsługę przez bota. Taka obserwacja pozwala rozważyć wydłużenie czasu pracy obsługi klienta przez innowacyjne rozwiązania – takie, jak wirtualna recepcja, o której pisaliśmy już w tym miejscu. Pozwolą one uniknąć rozczarowania klienta, który na stronie nie znajdzie możliwości kontaktu o niestandardowej porze lub trafi na nielubianą, automatyczną konwersację. Jak wynika z poniższego wykresu, w takim przypadku 28% procent osób zrezygnuje z kontaktu. Większość z nich deklaruje powrót na stronę – ten jednak może nie dojść do skutku między innymi przez wyświetlone kilka dni później reklamy konkurencji.

Firma, z którą chcesz się skontaktować jest już poza godzinami pracy i nie odbiera telefonów. Jaki sposób kontaktu wybierzesz?
(wielokrotny wybór)

W badaniu zleconym na potrzeby .BespokeChat wzięło udział 280 osób. Przygotowując powyższe opracowanie przeanalizowaliśmy i uwzględniliśmy odpowiedzi 196 tych, którzy w ostatnich trzech latach kupili lub właśnie planują kupić mieszkanie. Jeśli chcesz zapoznać się z pełnymi wynikami, zapraszamy do kontaktu z Mateuszem: mpospieszny@bespokechat.com

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT