You are currently viewing Szybciej, skuteczniej, wbrew spadkom. Sprawdź efektywność obsługi .BespokeChat na tle Polski i świata!

Szybciej, skuteczniej, wbrew spadkom. Sprawdź efektywność obsługi .BespokeChat na tle Polski i świata!

96% zadowolonych klientów i średni czas odpowiedzi skrócony do 18 sekund – oto wyniki dorocznego badania jakości obsługi .BespokeChat. Tak, jak w ubiegłych latach utrzymujemy kluczowe wskaźniki satysfakcji z obsługi na znaczne wyższym poziomie, niż średnia – zarówno w porównaniu do Polski, jak i innych krajów.

Trudny rok dla branży

Jak wynika z Interactive 2023 Customer Service Report, dostawcy obsługi klienta przez czat nie mieli łatwego roku. Cykliczne badanie udostępniane przez LiveChat to podsumowanie danych z 33 tysięcy firm, obsługujących w tym narzędziu 30 różnych branż, w 150 krajach świata. Statystyki z ponad miliarda rozmów to jedno z najlepszych źródeł informacji nie tylko o kondycji rynku, ale przede wszystkim o stanie satysfakcji konsumentów. Właśnie dlatego w .BespokeChat tradycyjnie już konfrontujemy z nimi nasze wyniki. Mamy powody do zadowolenia – podczas gdy globalny wskaźnik zadowolenia z obsługi na czacie spada, nasi konsultanci utrzymują go na niezmiennym poziomie 96%.

Zasób 2@2x

Polska goni świat, a świat… .BespokeChat

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie klienta na czacie jest czas oczekiwania na pierwszą odpowiedź konsultanta. W tym roku w .BespokeChat udało nam się jeszcze bardziej wyśrubować własny rekord. Obniżyliśmy średni czas pierwszej odpowiedzi z niemal nieosiągalnych dla konkurencji 19 do 18 sekund. To kwestia wprawy – w 2022 roku obsłużyliśmy dla naszych klientów 111 746 czatów – to średnio ponad 300 rozmów dziennie, prowadzonych przez żywych konsultantów, dostępnych nawet do 15 godzin na dobę.
Zasób 1@2x

Sprawna obsługa klienta to leady sprzedażowe

Wdrożenie czata na stronie oznacza odpowiedź na konkretne pytania zarówno obecnych, jak i – w większości – potencjalnych klientów. Czas więc na kolejną, kluczową dla naszych partnerów statystykę: procent rozmów, które kończą się kontaktem sprzedażowym. W branżach nieruchomości i automotive, odpowiednio 35% i 45% konwersacji z naszymi konsultantami zakończyło się raportem z obsługi czata, wypełnionym najważniejszymi potrzebami klienta oraz danymi kontaktowymi, takimi jak numer telefonu czy adres e-mail. W .BespokeChat zapewniamy skuteczną obsługę czata 7 dni w tygodniu, 8:00 – 23:00. W tym czasie, niezależnie od godzin pracy Twojej firmy, pokrywamy każdą minutę, w której na stronie może pojawić się klient.

Człowiek nadal górą

Ciekawych pozostałych liczb i statystyk dotyczących obsługi klienta przez czat, zachęcamy do samodzielnej eksploracji interaktywnego raportu LiveChat. Strona pozwala spędzić długie godziny na analizie, filtrując informacje przez konkretne rynki i branże. Co nam najbardziej rzuciło się w oczy? Fakt, że nadal czerpiemy satysfakcję z rozmowy z innymi osobami – w Polsce wskaźnik satysfakcji zapytań obsługiwanych przez boty to jedynie 58,2%. Być może dlatego nadal niemal dwukrotnie więcej rozmów odbywa się z żywymi konsultantami. Ważne, by pracować nad ich dostępnością i wspomnianym czasem pierwszej odpowiedzi – 14,7% osób opuszcza bowiem czat, czekając na swoją kolej. Oznacza to, że nieefektywna obsługa czata może kosztować Cię nawet co siódmego klienta.

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT