You are currently viewing Czat na kółkach, czyli jak poprawić sprzedaż salonu samochodowego z użyciem prostego narzędzia?

Czat na kółkach, czyli jak poprawić sprzedaż salonu samochodowego z użyciem prostego narzędzia?

  • Post author:
  • Post category:Branże

Rosnące standardy

Obsługa klienta z roku na rok wkracza na coraz wyższy poziom. Firmy prześcigają się w pomysłach, jak przyspieszyć kontakt zwrotny z klientem, aby był on zadowolony. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie na stronie narzędzia LiveChat, które pozwala na prowadzenie rozmów z klientami w trybie online, a tym samym rozwiązywaniem nurtujących ich pytań na bieżąco.

Czat, jako forma komunikacji z klientami, świetnie sprawdza się w wielu branżach. Bardzo wiele ciekawych zastosowań ma on w branży motoryzacyjnej, która z racji swojej specyfikacji mogłaby się wydawać trudna w obsłudze. Jakie zatem korzyści niesie ze sobą inwestycja w narzędzie czat oraz obsługujący go zespół?

Zalety LiveChat

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest zwiększenie sprzedaży. Podczas rozmowy dany klient jest szybko przenoszony do kolejnych etapów zakupu, czyli zaproszenia na jazdy testowe czy do odwiedzenia salonu. Klient, który nie tylko przegląda stronę, ale zostaje także umówiony na spotkanie w konkretnym celu oraz poddany rozmowie sprzedażowej, z większym prawdopodobieństwem dokona zakupu.

Kolejną zaletą będzie tutaj zadowolenie samego klienta. Dotychczas, jeżeli miał jakieś pytanie dotyczące danego pojazdu lub części musiał zostawić wiadomość w tej sprawie i czekać na kontakt zwrotny oraz uzyskanie konkretnych informacji od doradcy. Dzięki zainstalowaniu na stronie czatu, klient może w czasie rzeczywistym uzyskać odpowiedź na dany tematy czy rozwiązanie swojego problemu.

Ważne jest również to, że dzięki pomocy agenta na czacie, klient może uzyskać wsparcie przy odnalezieniu odpowiedniego modelu pojazdu czy konkretnych części do naprawy. Otrzymuje on także informacje czy dana firma będzie w stanie wykonać konkretne usługi lub naprawy, które go interesują. Jeżeli czat obsługiwany jest przez osobę znającą się np. na serwisowaniu pojazdów, może on także otrzymać szybko pomoc serwisową. Pracownicy serwisu będą też mieli wgląd do danej rozmowy, więc klient po przyjeździe nie będzie musiał dodatkowo tłumaczyć o co chodzi. Pozwala to zaoszczędzić czas obu stronom oraz usprawnia komunikację na linii klient-firma. Oczywiście taka osoba może również pozostawić na czacie dane do kontaktu zwrotnego, a osoba obsługująca czat ma możliwość dopytania o szczegóły, dzięki czemu dane będą kompletne i trafią od razu do odpowiedniej osoby w firmie.

Warto również zwrócić uwagę na istotny fakt, że agent na czacie jest w stanie obsłużyć większą ilość osób w czasie rzeczywistym jednocześnie, niż np. podczas rozmowy telefonicznej. Dzięki temu rozwiązaniu można rozładować dużą ilość kontaktów napływającą mailowo czy telefonicznie i przyspieszyć czas odpowiedzi zwrotnej. Takie ułatwienie kontaktu jest przez klientów odbierane bardzo pozytywnie, co często wpływa na ich decyzję dotyczącą zakupu czy skorzystania z usług danej firmy.

Jeżeli w danej firmie nie ma osób, które mogłyby poświęcić czas na obsługę czatów na stronie warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego zespołu sprzedażowego, który zapewni fachową obsługę na zasadzie outsourcingu i pomoże budować pozytywny wizerunek firmy.

.BespokeChat