You are currently viewing Wartość leadów

Wartość leadów

  • Post author:
  • Post category:Leady

Rosnący kanał komunikacji

Bazy z danymi potencjalnych klientów to cenne źródło informacji. Dzięki nim można znaleźć osoby zainteresowane ofertami danej firmy bez większego wysiłku. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku np. branży deweloperskiej. Firma otrzymuje listę kontaktów do osób, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane ofertą. Wystarczy tylko wysłać oferty i czekać. Ale czy zawsze możemy mieć pewność, że wykupiona baza danych przyniesie oczekiwane zyski?

Czym są leady?

Uzyskanie odpowiednich danych do potencjalnego klienta może być trudne. Jednak bez nich nie będzie można skutecznie przekazać oferty dla niego przeznaczonej. W tym miejscu pojawiają się leady – są to zbiory danych dotyczących osobowych i kontaktowych osób, które kiedyś wyraziły w jakiś sposób zainteresowanie danym tematem np. szukały mieszkania w konkretnym mieście. Można wykupić od firm zajmujących się gromadzeniem tego typu kontaktów gotową bazę, ale czy możemy mieć pewność, że będzie ona odpowiednio konwertować, np. na wynik sprzedażowy?

Patologiczne leady

Kupienie gotowej bazy danych to bardzo proste i szybkie rozwiązanie. Otrzymujemy kontakty do określonej grupy osób. Nie możemy ich jednak zawsze nazwać leadami. Zwykle takie bazy zawierają ogólne informacje czy dana osoba może być zainteresowana ofertą czy nie. Nie posiadają one szczegółowych informacji na temat preferencji klienta. Kupowanie takich baz jest nadal częstym nawykiem wśród firm, co jest zadziwiające patrząc na potencjalnie niski wskaźnik ich konwersji na sprzedaż. Nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić pochodzenie takich leadów, kiedy zostały one zgromadzone i czy tym samym mogą być nadal aktualne. Może się zdarzyć, że z bazy 100 osób zainteresowanych 2 lata temu kupnem mieszkania 90% już znalazło odpowiednie lokale – klienci zwykle nie czekają aż ktoś się z nimi skontaktuje z odpowiednimi ofertami, a raczej sami aktywnie tych ofert poszukują. Może się też zdarzyć, że mimo tego iż klient nadal mieszkania nie ma, to oferta jaką możemy mu zaproponować nie spełnia jego oczekiwań: może być to kwestia lokalizacji, ceny, metrażu mieszkań czy ich standardu. Nie mając tak szczegółowych informacji w bazie możemy minąć się z oczekiwaniami i potrzebami danej osoby. Oczywiście taki lead również nie skonwertuje.

Generowanie leadów

Najbardziej wartościowy lead to ten wygenerowany ,,na ciepło”, czyli taki który trafia do dewelopera od razu po pozostawieniu danych przez klienta. Wiele firm deweloperskich boi się generować takie kontakty, zupełnie niepotrzebnie. Jako BespokeChat zajmujemy się od dawna generowaniem takich leadów. Są one znacznie bardziej wartościowe i świetnie konwertują na sprzedaż, co przekłada się zarówno na zadowolenie deweloperów, jak i ich klientów. Tego typu kontakty generujemy na stronie danej firmy i są one przeznaczone na wyłączność zamawiającego. Ich źródło stanowi ruch na stronie internetowej. Czat ,,wyłapuje” i zachęca do kontaktu potencjalnych klientów, a następnie podczas rozmowy konsultanci generują leady. Zawierają one dane kontaktowe do osób, które przebywając na stronie wyraziły zainteresowanie konkretnym mieszkaniem, inwestycją czy ogólnie ofertę tego dewelopera. Osoby te pokazują swoje zainteresowanie już samym wejściem na stronę, a dodatkowo podczas rozmowy z konsultantem potwierdzają to. Poza danymi kontaktowymi taki lead zawiera też informacje o oczekiwaniach klienta względem oferty. Dzięki temu podczas kontaktu deweloper może przygotować i przedstawić ściśle indywidualną ofertę przygotowaną pod tego konkretnego klienta, jeżeli oczywiście zajdzie taka konieczność.

Postaw na jakość

Ilość leadów generowanych na stronie będzie zależna od ruchu jaki na niej panuje. Ilość uzyskanych kontaktów może więc okazać się mniejsza niż te kupione w bazie, jednak ich jakość będzie znacznie wyższa. W sprzedaży nie chodzi przecież o ilość realizowanych kontaktów, ale o ich jakość. Im wyższa tym większe szanse, że dany kontakt przyniesie zyski. Dlatego tak ważne są leady generowane na bieżąco – są to kontakty do klientów, którzy są ściśle zainteresowani ofertą danego dewelopera, także na pewno będą konwertować i przynosić zyski. Dodatkowym atutem jest to, że taki klient spodziewa się kontaktu, a dzięki temu łatwiej uda się z nim porozumieć i skutecznie zainteresować ofertą. BespokeChat nie sprzedaje leadów niewiadomego pochodzenia. Są one wynikiem pracy zespołu, który je na bieżąco generuje i dostarcza do danego dewelopera.

Oczywiście należy pamiętać, że najlepsze leady to te, które zostaną obsłużone od razu. Zespół wysyła je mailowo lub poprzez panel integracyjny natychmiast po otrzymaniu danych ze strony potencjalnego klienta. Docierają one szybko, a jeżeli zostaną od razu obsłużone to równie szybko konwertują. Aktualnie bardzo ważny jest czas dotarcia do klienta, tak aby nie zapomniał on o tym, że pozostawił swoje dane lub nie znalazł w międzyczasie innej (lepszej) oferty u konkurencji. Pamiętajmy więc, że nie liczy się ilość, a jakość leadów i czas ich obsłużenia. Konsultanci BespokeChat dzięki swojemu doświadczeniu oraz dostępności czasowej mogą generować leady przez 7 dni w tygodniu, docierając tym samym do szerszego grona klientów.

.BespokeChat