You are currently viewing Stacja Marketing przygotowała kolejne badanie

Stacja Marketing przygotowała kolejne badanie

Niezawodność i bezpieczeństwo. Wiemy, jakie auta wybierają Polacy!

Projekt Stacja Marketing po raz kolejny sprawdził nawyki zakupowe Polaków w branży automotive. Okazuje się, że posiadając odpowiednie środki, ponad połowa z nas rozważyłaby auto elektryczne, a samochody najczęściej kupujemy z własnych oszczędności. Co jeszcze znajdziemy w raporcie?

Mądra Polka przed szkodą

Najbardziej liczy się dla nas niezawodność – tę cechę nowego auta jako najważniejszą wskazało 31,2% respondentów. Na drugim miejscu znalazło się bezpieczeństwo (21,5%), a na trzecim oszczędność (19,2%). Co ciekawe, choć co do zasady jesteśmy zgodni, postrzeganie tych czynników znacząco różni się w zależności od płci – niezawodność okazała się zdecydowanie ważniejsza dla panów, podczas gdy niemal dwukrotnie więcej kobiet niż mężczyzn wskazało na bezpieczeństwo (26,5% vs 13,6% odpowiedzi w swojej grupie). Przewrotnie można powiedzieć, że wśród mężczyzn bezpieczeństwo ustępuje miejsca mocy silnika (10,4% vs 6,3%).

Na początek używane

Myśląc o kupnie kolejnego auta, statystyczny Polak ma niemały dylemat – nie potrafi bezpośrednio wskazać czy zależy mu na nowej czy też używanej maszynie. Głosy na ten temat rozkładają się niemal równomiernie. Ciekawe okazują się także wyniki dotyczące tego, w jaki sposób o zakupie kolejnego samochodu myślą posiadacze względnie młodego auta, nieco starszego i ci nie mający go wcale. 

Okazuje się, że osoby, których garaż w tym momencie stoi pusty, chętniej wybiorą auto używane – podobnie posiadacze najstarszych wehikułów. Zauważyć można jeszcze jedną, wyraźną zależność – im młodsze auto mamy, tym chętniej zastanawiamy się nad zakupem egzemplarza prosto z salonu dealerskiego.

Powyższe opracowanie stanowi jedynie wycinek całego badania. Dowiadujemy się z niego między innymi tego, jaką kwotę na zakup kolejnego auta planują wydać Polacy, w jaki sposób zamierzają je sfinansować, a także, jakie czynniki są dla nich kluczowe w kontakcie z dealerem.

Pełne opracowanie dostępne jest na www.stacjamarketing.pl po zapisaniu się na newsletter. Zapraszamy do lektury!

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT