You are currently viewing Rusza Stacja Marketing

Rusza Stacja Marketing

Z początkiem marca ruszył projekt .BespokeChat o nazwie Stacja Marketing  www.stacjamarketing.pl –  projekt edukacyjny, mający na celu inspirowanie polskich dealerów do korzystania z nowoczesnych metod marketingu i kontaktu zdalnego z Klientami. Na projekt składają się rozmowy z dealerami w formie wideo i podcastów audio, artykuły w prasie branżowej, newsletter oraz Badanie preferencji kontaktu z dealerami.

Celem projektu Stacja Marketing jest agregacja dobrych praktyk w jednym miejscu. Cała wiedza dostępna będzie za darmo, w łatwej do przyswojenia formie. Chcemy docelowo pokazywać i omawiać konkretne aktywności, które dealerzy będą mogli łatwo wdrożyć w swoich codziennych działaniach. Transformacja cyfrowa w zakresie marketingu online to w czasach pandemicznych obostrzeń konieczność. – mówi Mateusz Pośpieszny z .BespokeChat – prowadzący rozmowy na Stacji Marketing. 

Projekt składa się z rozmów, artykułów i newslettera. W ramach rozmów w formie wideo i audio można posłuchać wywiadów z przedstawicielami salonów, którzy będą dzielić się swoimi praktykami i przemyśleniami w zakresie prowadzenia marketingu salonu samochodowego. Rozmowy dostępne będą online w formie wideo na YouTube oraz Facebook oraz w formie audio jako podcast dostępny w Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify. Artykuły w ramach projektu publikowane będą cyklicznie w prasie branżowej i będą uzupełnieniem audycji. Do wszystkich osób, które zapiszą się na newsletter wysyłane będą aktualizacje o pojawieniu się nowych materiałów w ramach Stacji Marketing.

Badanie preferencji kontaktu z dealerami zlecone przez Stację Marketing to bonus, który otrzyma każdy subskrybent newslettera na stronie www.stacjamarketing.pl. Badanie zrealizowane na reprezentatywnej grupie osób posiadających auta pokazało m. in. czy Polacy kupili by auto u dealera przez internet, bez wizyty w salonie, na ile ważne są dla klientów opinie o stacji dealerskiej w internecie czy też jakie kanały kontaktu zdalnego klient wybierze, jeśli nie będzie mógł odwiedzić salonu osobiście czy skontaktować się telefonicznie. 

Epidemia COVID-19 pokazała, że obszar komunikacji zdalnej z klientem jest nieodzownym działaniem, bez którego ciężko prowadzić biznes. Coraz więcej codziennych procesów realizowanych w salonie musi być informatyzowane nie tylko po to, aby zyskać przewagę konkurencyjną, ale po to aby być w stanie w ogóle świadczyć klientom usługi w dobie wprowadzania kolejnych społecznych ograniczeń, których koniec jest niestety nadal niepewny i mglisty. W ramach wspomnianego badania Stacja Marketing zweryfikowała, że dla 49,4% respondentów możliwość skontaktowania się online z firmami stała się ważniejsza, niż przed pandemią. Stacja Marketing ma na celu pokazać dobre praktyki w tym zakresie, aby pomóc wszystkim salonom dealerskim podnieść swoje działania w internecie na wyższy poziom. 

 

Partnerem projektu Stacja Marketing jest SAMAR oraz Przegląd Oponiarski.