You are currently viewing Zwrot z inwestycji w kanale online

Zwrot z inwestycji w kanale online

Poważnym atutem działań marketingowych realizowanych online jest ich mierzalność. Przy dobrze prowadzonej kampanii doskonale wiemy, które działanie i kiedy, przyniosło konkretnego Klienta, a co za tym idzie, jak przełożyło się na sprzedaż w salonie.

Wzór ROI

Czy to akcję display, czy działania Google Ads czy też działania na Facebooku kierującej do rozmowy Messenger można ocenić pod względem ROI, analizując wydany budżet i marżę na sprzedanych autach / usługach. Takie podejście pozwala ocenić każdą z kampanii pod kątem jej efektywności oraz zidentyfikować kampanie, które robią “dużo szumu”, ale nie przekładają się na sprzedaż w sposób możliwy do uchwycenia. Ujemne wartości wskaźnika ROI oznacza, że akcja marketingowa była nieopłacalna. Im większy wskaźnik ROI tym wyższa rentowność kampanii.

Tworzymy nowy wymiar wykorzystania komunikacji z użyciem LiveChat. W .BespokeChat z pomocą narzędzia czat i zespołu go obsługującego podnosimy ilość pozyskiwanych przez dealerów kontaktów sprzedażowych na stronie www salonu. Konwersje rozumiane jako pozyskanie danych kontaktowych mogą być oznaczane jako zdarzenie w Google Analytics, przez co śledzenie efektywności kampanii jest banalnie proste.

Be-lejek-nowy_1
szczegóły założonych konwersji oraz kalkulator na stronie www.bespokechat.com/dealer/

Przy założeniu 10.000 sesji miesięcznie na stronie www i poprawnie realizowanej obsłudze czata, przepływie i podejmowaniu leadów sprzedażowych można spodziewać się około 12 sprzedaży aut z kanału czat miesięcznie. W powyższych wyliczeniach zakładamy konwersję 3,5% sesja na stronie / czat, 45% czat / lead sprzedażowy oraz 8% lead/ sprzedaż. Jak deklaruje Joanna Babiś z Toyota Dobrygowski konwersja na sprzedaż aut nowych to 8-9,5% oraz 12% w przypadku aut używanych (Miesięcznik Dealer, grudzień 2019, str. 34-35)

Efektywność tego kanału działającego z wykorzystaniem usług .BespokeChat jest bardzo wysoka. Wskaźnik ROI dla stacji dealerskiej w małej / średniej miejscowości to ok. 170% dla ruchu na poziomie 100 czatów w miesiącu i aż ok 650% przy założeniu 280 czatów na miesiąc.

Newsletter .BespokeChat

OSIĄGAJ SWOJE CELE SPRZEDAŻOWE DZIĘKI SKUTECZNYM, INNOWACYJNYM I DOSTĘPNYM ROZWIĄZANIOM LIVECHAT