You are currently viewing Komunikacja wirtualna w czasie zarazy, czyli jak nie tracić Klientów w trakcie epidemii?

Komunikacja wirtualna w czasie zarazy, czyli jak nie tracić Klientów w trakcie epidemii?

Ostatnie dni i tygodnie to czas oswajania się z wieloma zmianami w zakresie prowadzenia biznesu, a co za tym idzie, jednoczesną rewolucją w zakresie komunikacji sprzedażowej oraz obsługi Klienta. Z dnia na dzień firmy poszukują cyfrowych rozwiązań, które pozwolą im zminimalizować straty i przenieść strumień Klientów z kanałów stacjonarnych (offline) do sieci i świata wirtualnego (online).

Jednym z najbardziej efektywnych – i bezpiecznych w kontekście panującej epidemii – narzędzi jest komunikacja za pośrednictwem LiveChat. Już od ponad 4-ech lat wspieramy naszych Partnerów w zakresie sprzedaży i komunikacji z wykorzystaniem czata internetowego, a obecnie widzimy większy niż kiedykolwiek wcześniej nacisk na efektywne wykorzystanie tego kanału komunikacji w codziennych działaniach

Proponujemy kilka rozwiązań, które zaproponowaliśmy naszym Partnerom już w pierwszych dniach ograniczeń wywołanych koronawirusem, pozwalających zminimalizować ryzyko odpływu Klientów i zmaksymalizować szanse zachęcenia potencjalnych Klientów do komunikacji online.

Jak działamy?

Cały Zespół .BespokeChat od początku istnienia firmy pracuje w modelu zdalnym. Nasi Konsultanci na co dzień pracują w domowym zaciszu i zmiana wywołana koniecznością pozostawania w domu, nie miała żadnego wpływu na naszą pracę. Nasza organizacja systemów przekazywania wiedzy, komunikacji i zarządzania pozwala nam płynnie kontynuować obsługę bieżących Partnerów oraz tych, którzy w czasie panującej epidemii dopiero decydują się korzystać z naszego wsparcia.

.BespokeChat praca zdalna

Co robimy?

Od początku pojawienia się epidemii koronawirusa w naszym kraju, jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Partnerami i dopytujemy ich o wszelkie zmiany w zakresie funkcjonowania ich biznesów, tak aby Zespół obsługujący strony internetowe firm, z którymi współpracujemy, zawsze posiadał aktualne informacje dot. chociażby godzin otwarcia, stosowanych zasad bezpieczeństwa, czy ewentualnego ograniczenia świadczenia usług w czasie epidemii.

Dopasowujemy też treści wyświetlanych zaproszeń do rozmów do aktualnej sytuacji, tak aby Klienci odwiedzający strony internetowe naszych Partnerów byli świadomi, że na czacie cały czas funkcjonuje nasz Zespół, gotowy odpowiedzieć na każde pytanie.

Dodatkowo zachęcamy współpracujące z nami firmy do promowania czata, jako jednego z podstawowych kanałów komunikacji. Klienci cały czas są w stanie skontaktować się z naszym Zespołem w standardowych godzinach obsługi (8:00 – 23:00, 7 dni w tygodniu) o wszelkie kwestie związane ze standardową ofertą Partnera, jak i o ewentualne zmiany w organizacji jego pracy. Przeniesienie komunikacji do sieci, niejednokrotnie pozwala lepiej rozpoznać jego potrzeby niż w stacjonarnym salonie, chociażby ze względu na możliwość podglądu stron, które Klient przegląda na stronie naszego Partnera.

Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, dlatego też współpracujące z nami firmy komunikują swoim Klientom za pośrednictwem wpisów na Facebooku, informacji umieszczanych na stronach czy też w formie okienek pojawiających się po wejściu na stronę, że jesteśmy cały czas dla nich dostępni za pośrednictwem czata.

Współpracujący z nami Partnerzy otrzymali również możliwość dodatkowej promocji czata, chociażby przez umieszczenie tzw. “eye-catcherów” podkreślających gotowość Zespołu do ciągłej obsługi i odpowiadania na wszelkie pytania odwiedzających stronę internetową.

eye-catcher koronawirus
eye-catcher gif1
eye-catcher gif2

Jak wykorzystać to w swoim biznesie?

Wszystkie powyższe elementy można sprawdzić samodzielnie, np. wykorzystując narzędzie na własną rękę, wdrażając je na stronie, konfigurując i rozpoczynając obsługę. Na stronie www.livechat.pl istnieje możliwość uzyskania 21-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego w celu samodzielnego wykorzystania narzędzia – wystarczy napisać do agenta online aby założył takie konto..

Drugą metodą jest oczywiście wykorzystanie naszego Zespołu, który cały czas stoi w gotowości do podjęcia obsługi kolejnych firm. Nawet w okresie epidemii przeprowadzamy kolejne wdrożenia i rozpoczynamy obsługę nowych firm z branży motoryzacyjnej, nieruchomości, e-commerce, usług wszelkiego rodzaju i nie tylko. Nasz Zespół jest w stanie przyswoić niezbędną wiedzę w czasie profesjonalnego, wirtualnego wdrożenia (proces ten od początku istnienia firmy prowadzony jest zdalnie i rozwijany od ponad 4-ech lat, a obecnie skracamy czas trwania wdrożenia nawet o połowę!), aby rozpocząć obsługę niemal każdej strony internetowej. 

Każdorazowo stawiamy na realizację celów sprzedażowych i obsługowych, wysoką jakość świadczonej usługi, profesjonalizm oraz szeroką dostępność godzinową (8:00-23:00, 7 dni w tygodniu). Jeśli chcesz wykorzystać nasz Zespół w tym trudnym okresie, po prostu skontaktuj się z nami na www.bespokechat.com, aby poznać szczegóły. Chętnie pomożemy Ci w szybki sposób efektywnie wykorzystać możliwości czata, aby utrzymać wirtualny kontakt z Twoimi Klientami.

Jak zmienił się ruch na czacie w okresie wiosennego lock-downu?

Pórównaliśmy dane dla branży dealeskiej: okazuje się, że zainteresowanie Klientów kontaktem przez czat z salonami w początkowym okresie lockdownu nie spadło, a w późniejszych miesiącach utrzymywał się trend wzrostowy liczby czatów. Porównując dane za rok 2019 i 2020, widać spadek w marcu i kwietniu, lecz taki sam spadek miał miejsce rok temu także bez epidemii – należy więc go traktować jako normalny sezonowy trend, a nie efekt Covid-19. W miesiącach maj-sierpień widać z kolei znaczący wzrost ilości czatów na salon w stosunku do roku 2019 – pokazuje to nowe zachowania konsumentów, którzy zdecydowanie chętniej korzystają z kanałów zdalnych, aby skontaktować się z salonem.