Obsługa kanału Apple Business Chat

Apple Business Chat

Użytkownicy ekosystemu Apple mają możliwość komunikacji z markami poprzez aplikację iMessage dla iOS i MacOS dzięki funkcjonalności Apple Business Chat. Firma po dodaniu swojego profilu w Apple Business Register ma możliwość zaaplikować o dostęp do komunikacji ze swoimi użytkownikami przez czat.

Podobnie jak w przypadku Facebook Messenger rozmowy rozpoczynane przez użytkowników Apple Business Chat pozostają na ich telefonie w codziennie wykorzystywanej aplikacji Wiadomości, gdzie mogą wrócić do rozmowy w każdym momencie na jednym ze swoich urządzeń synchronizowanych w ramach konta iCloud. 

Apple Business Chat
Rozmowa z marką przez aplikację Wiadomości. źródło: developer.apple.com

Użytkownicy urządzeń Apple będą mogli rozpoczynać rozmowy z marką przez aplikację Messages po kliknięciu w specjalny link / guzik na stronie lub po wyszukaniu firmy w usługach Apple takich jak Apple Maps, wyszukiwanie Siri / Spotlight. Wygląd i kolorystyka, którą przyjmie aplikacja Wiadomości jest konfigurowalna aby pasować do standardów komunikacji marketingowej marki. 

urządzenia Apple
unsplash.com

Rozmowy nawiązywane tym kanałem są standardowo wysoko zabezpieczone z wykorzystaniem szyfrowania komunikacji. Wiadomości przesyłane są bezpośrednio pomiędzy urządzeniem użytkownika a LiveChat, nie są zapisywane na serwerach Apple. Użytkownicy są dla osób obsługujących czat całkowicie anonimowe do czasu, kiedy same nie podadzą swoich danych.

Zespół .BespokeChat podejmuje rozmowy z prędkością błyskawicy, do kilkunastu sekund – Klient nie czeka na odpowiedź konsultanta, tylko prowadzi rozmowę w czasie rzeczywistym.

Integracja LiveChat z kanałem Apple Business Chat jest już dostępna w .BespokeChat. Zapytaj opiekuna o szczegóły możliwości rozszerzenia komunikacji czat o ten kanał.