Usługa
phone transfer
w .BespokeChat

Phone transfer service

1. Czym jest phone transfer?

Phone transfer to zestawienie połączenia telefonicznego pomiędzy Klientem rozmawiającym na czacie, a przedstawicielem firmy Partnera. Połączenie zestawiane jest przez Konsultanta, na numer/numery telefonu wskazane przez Partnera.

Pozwala na sprawne kontynuowanie rozmowy rozpoczętej przez Konsultanta na czacie internetowym, bezpośrednio przez przedstawicieli firmy.

2. Dlaczego warto skorzystać z usługi?

Standardowo, każdy pozyskany przez nas lead, jest wysyłany za pośrednictwem raportu, w ciągu kilku minut po zakończeniu rozmowy. Jednocześnie wysyłamy powiadomienia e-mail oraz SMS (opcjonalnie).

Aby podejmować pozyskiwane leady jeszcze szybciej, można skorzystać z usługi phone transfer, a Konsultant zaproponuje Klientowi na czacie bezpośrednie połączenie z przedstawicielem Państwa firmy w ciągu kilku sekund od potwierdzenia danych przez Klienta.

3. Jak działa phone transfer?

Na początku określają Państwo warunki na podstawie których łączone będą rozmowy pomiędzy Klientami na czacie a pracownikami Państwa firmy. Mogą to być określone godziny w ciągu dnia czy typ sprawy, którego dotyczy rozmowa (np. łączenie z określonym działem w firmie). Jeśli rozmówca na czacie spełnia określone przez Państwa kryteria, wówczas Konsultant może zaproponować natychmiastowe połączenie telefoniczne.

System podejmuje próbę nawiązania rozmowy telefonicznej, która rozpoczyna się po odebraniu połączenia przez przedstawiciela Państwa firmy. Jeżeli rozmowa trwa, połączenie zyskuje status “zestawionego”, a dalsze ustalenia odbywają się już bez naszego uczestnictwa”.

4. Jakie są korzyści wykorzystania takiego rozwiązania?

Phone transfer pomaga kontaktować się Klientom, którzy oczekują szybkiej i bezpośredniej odpowiedzi od przedstawiciela Państwa firmy. Jest to również jeszcze szybsza forma podejmowania leadów, która może mieć pierwszeństwo przed wysyłaniem raportów z danymi Klienta. Jeżeli zdefiniują Państwo, abyśmy łączyli każdy kontakt w godzinach pracy, wówczas będziemy go wykonywali w pierwszej kolejności.

Phone transfer pomaga w wyodrębnieniu najbardziej “gorących leadów” i proponowaniu rozmowy Klientom, którzy spełniają określone przez Państwa wymagania. Dzięki temu z firmą kontaktują się tylko osoby, które wykazują zainteresowanie daną ofertą, co nie obciąża dodatkowo linii telefonicznej.

5. Co się stanie jeśli nikt z naszej strony nie odbierze telefonu?

Na etapie konfiguracji usługi definiujemy ile razy powinniśmy podejmować próbę nawiązania połączenia z Państwa pracownikami oraz czy po nieskutecznej próbie, powinniśmy np. nawiązywać połączenie na inny numer. Jeśli ostatecznie nie dojdzie do nawiązania połączenia za pośrednictwem phone transfer (z dowolnej przyczyny), Konsultant poinformuje Klienta, że obecnie żaden z pracowników Państwa firmy jest niedostępny i oddzwonimy gdy tylko będzie to możliwe.

Następnie przesyłamy do Państwa standardowy raport wg. zdefiniowanych Klientów, wysyłamy powiadomienia e-mail oraz SMS, a Państwo mogą podjąć tego Klienta w momencie gdy zespół w firmie będzie ponownie dostępny.

6. Co jeśli Klient będzie chciał skorzystać z tego rozwiązania poza naszymi godzinami pracy?

W takiej sytuacji Klient nawet nie będzie świadomy istnienia takiej możliwości.

Konsultant proponuje natychmiastowe nawiązanie połączenia z Państwa firmą tylko jeśli spełnione są wszystkie niezbędne kryteria merytoryczne ustalone na początku współpracy (np. zainteresowanie konkretną usługą/produktem) oraz godzinowe (aktualny dzień i godzina odpowiada wyznaczonym przez Państwa przedziałom, w których możemy łączyć rozmowy).

7. Czy możecie łączyć rozmowy zawsze gdy obsługujecie czaty, tj. 8:00 – 23:00, 7 dni w tygodniu?

Oczywiście. Możemy ustalić, że każdy Klient, którego standardowo przesłalibyśmy do Państwa za pośrednictwem raportu, w pierwszej kolejności będzie łączony za pośrednictwem phone transfer. Państwa firma jednocześnie musi zapewnić, aby w tym samym przedziale, zawsze był ktoś dostępny pod wskazanymi numerami telefonów.

8. Ile to kosztuje?

Cennik wyjściowy znajduje się na stronie cennika. Wycena przygotowywana jest indywidualnie i podobnie jak standardowa wycena naszej usługi uzależniona jest od spodziewanej ilości czatów, tutaj szacunki bazują na ewentualnej ilości generowanych leadów.

Państwa opiekun przekaże wszystkie szczegóły i przygotuje dla Państwa precyzyjną wycenę oraz możliwości.

9. Chcę skorzystać z tej usługi – co muszę zrobić?

Proszę poinformować opiekuna Państwa firmy o zainteresowaniu usługą phone transfer lub skorzystać z formularza kontaktowego, nasi przedstawiciele skontaktują się zwrotnie z informacjami jakie są możliwości w tym zakresie.

Prosimy zwrócić uwagę, że usługa pozwala wyłącznie na kierowanie rozmów na bezpośrednie numery telefonów (nie ma możliwości obsługi automatycznych centralek).

10. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania, również prosimy o kontakt z opiekunem firmy lub działem marketingu i sprzedaży.