Usługa Phone Transfer

1. Czym jest phone transfer?

Phone transfer to zestawienie połączenia telefonicznego pomiędzy klientem rozmawiającym na czacie, a przedstawicielem Twojej firmy, na wskazany przez Ciebie numer telefonu.

Pozwala na sprawne kontynuowanie rozmowy rozpoczętej przez konsultanta na czacie internetowym, bezpośrednio przez przedstawicieli firmy.

2. Dlaczego warto skorzystać z usługi?

Phone transfer pomaga w wyodrębnieniu najgorętszych leadów i proponowaniu rozmowy klientom, którzy spełniają określone przez Ciebie wymagania. W efekcie z firmą kontaktują się tylko osoby, które wykazują zainteresowanie daną ofertą, co nie obciąża dodatkowo linii telefonicznej.

Dzięki usłudze znacznie szybciej nawiążesz rozmowę sprzedażową – standardowo każdy pozyskany przez nas lead jest wysyłany za pośrednictwem raportu, w ciągu kilku minut po zakończeniu rozmowy, na e-mail lub (opcjonalnie) przez SMS.

3. Jak działa phone transfer?

Na początku określasz warunki, na podstawie których łączone będą rozmowy pomiędzy klientami na czacie a pracownikami Twojej firmy. Mogą to być określone godziny w ciągu dnia czy typ sprawy, którego dotyczy rozmowa (np. łączenie tylko z określonym działem). Jeśli rozmówca na czacie spełni te kryteria, konsultant zaproponuje natychmiastowe połączenie telefoniczne.

System podejmie próbę nawiązania rozmowy, która rozpoczyna się po odebraniu telefonu przez przedstawiciela Twojej firmy. Jeżeli rozmowa trwa, połączenie zyskuje status „zestawionego”, a dalsze ustalenia odbywają się już bez naszego uczestnictwa.

4. Co się stanie, jeśli nikt z naszej strony nie odbierze telefonu?

Na etapie konfiguracji usługi definiujemy, ile razy powinniśmy podejmować próbę nawiązania połączenia z Twoimi pracownikami oraz czy po nieskutecznej próbie dzwonimy na inny numer. Jeśli ostatecznie nie dojdzie do nawiązania połączenia, konsultant poinformuje klienta, że obecnie żaden z pracowników Twojej firmy nie jest dostępny i oddzwonimy do niego, gdy tylko będzie to możliwe.

Następnie prześlemy do Ciebie standardowy raport z kontaktu, dzięki któremu skontaktujesz się z klientem w dogodnym dla Ciebie terminie.

5. Co, jeśli klient będzie chciał skorzystać z tego rozwiązania poza naszymi godzinami pracy?

W takiej sytuacji klient nie będzie nawet świadomy, że istnieje możliwość połączenia telefonicznego.

Konsultant proponuje tę opcję tylko jeśli spełnione są wszystkie niezbędne kryteria merytoryczne ustalone na początku współpracy (np. zainteresowanie konkretną usługą/produktem) oraz godzinowe.

6. Czy możecie łączyć rozmowy zawsze, gdy obsługujecie czaty, tj. 8:00 – 23:00, 7 dni w tygodniu?

Oczywiście. Możemy ustalić, że każdy klient, którego standardowo przesłalibyśmy do Ciebie za pośrednictwem raportu, w pierwszej kolejności będzie łączony za pośrednictwem phone transfer. Jednocześnie Twoja firma  musi zapewnić dostępność pracowników pod wskazanymi numerami telefonów w całym wskazanym przedziale czasowym.

7. Ile to kosztuje?

Nasz cennik wyjściowy znajduje się tutaj. Wycena przygotowywana jest indywidualnie i uzależniona jest od spodziewanej liczby generowanych leadów.

Twój opiekun  przygotuje precyzyjną wycenę oraz wskaże najbardziej optymalne możliwości dla Twojego biznesu.

8. Chcę skorzystać z tej usługi – co muszę zrobić?

Poinformuj opiekuna Twojej firmy o zainteresowaniu usługą phone transfer lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasi przedstawiciele skontaktują się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Zwróć uwagę, że usługa pozwala wyłącznie na kierowanie rozmów na bezpośrednie numery telefonów (nie ma możliwości obsługi automatycznych centralek).