Obsługa rozmów Facebook Messenger

Facebook Messenger w ofercie .BespokeChat

Facebook Messenger to dynamicznie rozwijający się kanał komunikacji, coraz chętniej wykorzystywany przez Klientów. Dzięki prowadzeniu konwersacji tym kanałem rozmowy nigdy się nie kończą. Po opuszczeniu strony internetowej / strony Facebook przez użytkownika dalej możemy z nim wymieniać wiadomości poprzez aplikację Messenger.

.BespokeChat realizuje obsługę także czatów przychodzących z serwisu Facebook. Odbywa się ona poprzez integrację LiveChat z Państwa stroną / stronami Facebook. Dzięki temu osoby piszące do Państwa przez czat Facebooka, czy też bezpośrednio przez aplikację, będą mogły być obsługiwane przez nas analogicznie, jak to ma miejsce w kanale LiveChat.

Messenger on the iPhone
unsplash.com

Wykorzystanie pracy Konsultantów do obsługi tego kanału pozwoli wyróżnić się na tle innych fanpage’y gdzie obsługa często prowadzona jest bardzo mało dynamicznie lub z wykorzystaniem botów, które nie są w stanie empatycznie zrozumieć potrzeb Klienta.

Rozmowy Facebook rozpoczynane mogą być na stronie Facebooka, przez Customer Chat Plugin, Linki m.me, pluginy Web, reklamy Facebook oraz reklamy w komunikatorze. Podłączenie nas do konta Facebook będzie bardzo proste – będzie wystarczyło potwierdzić wysłaną prośbę od nas o dostęp do zarządzania stroną na Facebooku. Właściwe skonfigurowanie fanpage’a Facebooka pozwoli na maksymalizację liczby zapytań pozyskiwanych tą drogą.

Wykorzystania marketingu konwersacyjnego Facebook Messenger - case study Grupy Lellek

Dealer ŠKODA LELLEK OPOLE uruchomił reklamy w czerwcu 2020 zapraszające do rozmowy na temat oferty promocyjnej z okazji 125 lat istnienia marki. Wpływające wiadomości obsługiwane były przez zespół konsultantów .BespokeChat. Kampania zakończyła się sprzedaniem trzech nowych aut.

reklama pojedyncza
czat Lellek akcja

Zobacz jak w dziewięciu krokach szybko skonfigurować podobną kampanię.

Reklamy Facebook Messenger kierujące bezpośrednio do rozmowy z konsultantem - case study Novisa Development

Udostępnienie komunikacji Messenger pozwala na tworzenie nowych typów reklamy w serwisie Facebook. Posty sponsorowane połączone mogą być z call to action “Skontaktuj się przez Messengera”. Dzięki temu użytkownik jest tylko o jedno kliknięcie od możliwości porozmawiania o oglądanej ofercie, bez wychodzenia z ekosystemu Facebooka. Poniżej przykład reklamy wykorzystywanej przez Novisa Development:

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o naszych inwestycjach, czyli zapytać o: 💸 ceny, 🏠 metraże, 🏙 otoczenie...

Opublikowany przez Novisa - dom w cenie mieszkania Czwartek, 17 października 2019

Reklama firmy Novisa Development w serwisie Facebook.com zawierająca animację zachęcającą do kontaktu przez Facebook Messenger.

Reklama pozwoliła uzyskać znaczący wzrost ilości rozmów w kanale Facebook dotyczących zapytań handlowych. Szybka reakcja ze strony Konsultantów .BespokeChat pozwoliła nawiązać konwersację odrazu w momencie kliknięcia przez Klienta w guzik znajdujący się przy reklamie. Na stronie Facebook widoczna jest też informacja o sprawnym odpowiadaniu przez kanał Messenger co zachęca kolejnych Klientów do podjęcia rozmowy.