Obsługa rozmów Facebook Messenger

Facebook Messenger w ofercie .BespokeChat

Facebook Messenger to dynamicznie rozwijający się kanał komunikacji, coraz chętniej wykorzystywany przez Klientów. Dzięki prowadzeniu konwersacji tym kanałem rozmowy nigdy się nie kończą – nawet po opuszczeniu strony internetowej / strony Facebook przez użytkownika dalej możemy z nim wymieniać wiadomości poprzez aplikację Messenger.

.BespokeChat realizuje obsługę także czatów przychodzących z narzędzia Facebook Messenger. Odbywa się ona poprzez integrację LiveChat z Państwa stroną / stronami Facebook. Dzięki temu osoby piszące do Państwa przez czat Facebooka, czy też bezpośrednio przez aplikację Messenger, będą mogły być obsługiwane przez nas analogicznie, jak to ma miejsce w kanale LiveChat.

Messenger on the iPhone
unsplash.com
Wykorzystanie pracy Konsultantów do obsługi Facebook Messenger pozwoli wyróżnić się na tle innych fanpage’y gdzie obsługa często prowadzona jest bardzo mało dynamicznie lub z wykorzystaniem botów, które nie są w stanie empatycznie zrozumieć potrzeb Klienta. Rozmowy Facebook Messenger rozpoczynane mogą być na stronie Facebooka, przez Customer Chat Plugin, Linki m.me, pluginy Web, reklamy Facebook oraz reklamy Messenger. Podłączenie nas do konta Facebook będzie bardzo proste – będzie wystarczyło potwierdzić wysłaną prośbę od nas o dostęp do zarządzania stroną na Facebooku. Właściwe skonfigurowanie fanpage’a Facebooka pozwoli na maksymalizację liczby zapytań pozyskiwanych tą drogą.

Reklamy Facebook kierujące bezpośrednio do rozmowy z konsultantem - case study Novisa Development

Udostępnienie komunikacji Messenger pozwala na tworzenie nowych typów reklamy w serwisie Facebook. Posty sponsorowane połączone mogą być z call to action “Skontaktuj się przez Messengera”. Dzięki temu użytkownik jest tylko o jedno kliknięcie od możliwości porozmawiania o oglądanej ofercie, bez wychodzenia z ekosystemu Facebooka. Poniżej przykład reklamy wykorzystywanej przez Novisa Development:

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o naszych inwestycjach, czyli zapytać o: 💸 ceny, 🏠 metraże, 🏙 otoczenie...

Opublikowany przez Novisa - dom w cenie mieszkania Czwartek, 17 października 2019

Reklama firmy Novisa Development w serwisie Facebook.com zawierająca animację zachęcającą do kontaktu przez Facebook Messenger.

Reklama pozwoliła uzyskać znaczący wzrost ilości rozmów w kanale Messenger dotyczących zapytań handlowych. Szybka reakcja ze strony Konsultantów .BespokeChat pozwoliła nawiązać konwersację odrazu w momencie kliknięcia przez Klienta w guzik znajdujący się przy reklamie. Na stronie Facebook widoczna jest też informacja o sprawnym odpowiadaniu przez kanał Messenger co zachęca kolejnych Klientów do podjęcia rozmowy.